Biome platobné možnosti

Jak se detoxikovat pomocí jitrocele

Semena jitrocele jsou vlastně přírodní vysoce rozpustná vláknina, která se využívá při mnoha zdravotních přínosech, včetně pročištění střeva a detoxikaci těla. Semena jitrocele pocházejí z rostliny Plantago ovata (jitrocel vejčitý). Jitrocelové semena jsou přírodním laxativem a jsou hlavní složkou různých sypkých projímavý produktů. Často se používá i na detoxikaci.

Předtím, než začnete užívat jitrocel na detoxikaci, je třeba varování. V případě detoxikace s pomocí semen jitrocele je extrémně důležité zapít přípravek dostatečným množstvím vody. Jde minimálně o 2,5 dl nebo i více, abyste zabránili jeho zablokování v trávicím traktu. Jitrocel má potenciál způsobit gastrointestinální symptomy, může vytvořit abnormální masu v tenkém střevě. Je proto nutné konzultovat užívání jakéhokoliv produktu s obsahem jitrocele s vaším lékařem.

Jak pomáhá jitrocel při detoxikaci

Existuje mnoho přírodních způsobů, jak se detoxikovat. A jedním z nich je použití jitrocelového prášku. Jitrocelový prášek (psyllium powder) je pro detoxikační proces vysoce účinný. Plevy a semena se extrahují, následně se promísí a vytvoří se z nich prášek. Detoxikace jitrocelem je dobrý způsob jak odstranit odpad nahromaděný ve střevech, který se tam vyskytne během trávení. Protože jitrocel vstřebává vodu a expanduje, seškrabuje ze střevní stěny nadbytečný tělesný odpad. Pro potřeby detoxikace se jitrocelový prášek užívá třikrát denně, nejvýše však po dobu sedmi dnů.

Snadný způsob jak detoxikovat s jitrocelem

Než začnete s detoxikací, doporučuje se užít nějaké vitamíny, výživové doplňky nebo léky a počkat dvě hodiny. Měli byste tak učinit, protože jitrocelové semena mohou ovlivnit správné vstřebávání léků. Když začnete s jitrocelovou detoxikací, rozmíchejte prášek v dva a půl decilitrech vody a okamžitě jej vypijte. Je třeba to udělat, abyste byli schopni látku jednoduše spolknout. Po užití prášku vypijte ještě další polovinu nebo celou sklenici vody, abyste pomohli jitrocelovému prášku přesunout se do trávicího traktu. Před užitím jitrocelového prášku můžete užít dvě polévkové lžíce bentonitového jílu. Pomůžete tak zlepšit výsledky detoxikačního procesu. Jezte malé množství jídel, které obsahují množství vlákniny a každých několik hodin vypijte alespoň 2,5 decilitru vody.

Související produkty

Související čtení z knihovny