Biome platební možnosti
  1. Úvod
  2. /
  3. Pro ženy
  4. /
  5. Vypadávání vlasů
  6. /
  7. Pilulky
  8. /
  9. Těhotenství, po porodu
Otázky s odpovědí v poradně:

Vitamíny na vlasy

Filtrované: Těhotenství, po porodu Zrušit

Vitamíny a výživné látky jsou velmi potřebné pro udržení zdravé pokožky na hlavě a také růst silných a zdravých vlasů. Pokud tělo trpí nedostatkem těchto látek, případně má člověk špatnou životosprávu, projeví se to vždy negativně na vlasech. V této sekci najdete ty nejdůležitější doplňky pro zdravé vlasy. ... celý text

Nabízíme vitamíny na vlasy speciálně vyvinuté pro:

Nejprodávanější jsou vysoce účinné vitamíny proti vypadávání vlasů od společnosti Foligain a nejprodávanější je FOLIVITAL PRO

Nadměrné vypadávání vlasů

Nadměrné vypadávání vlasů nebo odborně řečeno alopecie je běžně se vyskytující nenakažlivá autoimunitní choroba způsobující vypadávání vlasů. Příčiny jsou různé: dědičnost, stres, nesprávné stravování, jiná onemocnění a nesprávná životospráva.

Léčba vypadávání vlasů je běžná a má významný vliv na kvalitu života pacientů. Úloha výživy a stravování při léčbě vypadávání vlasů byla často diskutována a zjistilo se, že ačkoli je vypadávání vlasů často komplikovaný multifaktorový problém, tak doplněním stravy o vitamíny a minerály je možné zlepšit příznaky vypadávání vlasů a podpořit normální růst a funkci vlasových folikul.

Vitamíny a minerály na vlasy

Hlavní vitamíny a minerály podporující růst vlasů jsou:

Vitamín A

Vitamín A představuje skupinu retinoidů rozpustných v tucích, která obsahuje retinol a retinylesterů. Tento vitamin plní v těle mnoho úloh: je zásadní pro zrak, podílí se na imunitní funkci a je nezbytný pro buněčný růst a diferenciaci. Zapojuje se i do obnovy vlasových folikul.

Vitamín B

Komplex vitamínu B obsahuje osm ve vodě rozpustných vitamínových látek - thiamin (B1), riboflavin (B2), niacin (B3), kyselina pantothenová (B5), vitamin B6, biotin (B7), folát a vitamín B12 - které pomáhají buněčnému metabolismu. S vypadáváním vlasů je spojován nedostatek riboflavinu, biotinu (B7), folátu a vitamínu B12.

Nedostatek biotinu může být genetický nebo získaný. Genetické příčiny nedostatku biotinu mohou být novorozenecké nebo kojenecké.

Vitamín C

Vitamin C nebo kyselina askorbová je ve vodě rozpustný vitamin pocházející z metabolismu glukózy. Je to silný antioxidant zabraňující oxidaci lipoproteinů s nízkou hustotou a poškození volnými radikály.

Vitamín C hraje zásadní roli při absorpci železa ve střevě díky jeho chelatačnímu a redukčnímu účinku, který napomáhá mobilizaci železa a absorpci ve střevě. Proto je příjem vitamínu C důležitý u pacientů s vypadáváním vlasů spojeným s nedostatkem železa.

Vitamín D

Vitamin D je vitamin rozpustný v tucích syntetizován v epidermálních keratinocytech. Při jeho nedostatku se projevuje vypadávání vlasů. Vitamín D hraje důležitou roli ve vlasových folikulech a tím podporuje normální růst vlasů.

Vitamín E

Vitamín E se podílí na rovnováze oxidantů a antioxidantů a pomáhá chránit před poškozením volnými radikály

Železo

Nejběžnějším nedostatkem z minerálů a vitamínem je nedostatek železa. Nedostatek železa v krvi je považován za indikátor v různých studiích vypadávání vlasů.

Nedostatek železa je častý faktor vypadávání vlasů hlavně u žen. Menstruace je největší příčinou nedostatku železa u jinak zdravých žen před menopauzou.

Selen

Selen je nezbytný stopový prvek potřebný na syntézu více než 35 proteinů. Jednou z výhod selenu na vlasy je to, že pomáhá stimulovat růst vlasů. Selen je složkou selenoproteínů, které pomáhají při stimulaci vlasového folikulu s cílem podpořit nový a zdravý růst vlasů. Nedostatek selenu může vést k sníženému množství selenoproteínů, což pak vede k neobvyklému rozvoji vlasových folikulů, snížení růstu a vypadávání vlasů. Více se dočtete v článku Selen a růst vlasů.

Zinek

Zinek je nezbytný stopový prvek, což znamená, že si ho tělo nedokáže samo vyrobit, musí se dodávat prostřednictvím stravy nebo vitamínů. Alopecie je dobře známým znakem prokázaného nedostatku zinku s opětovným růstem vlasů.star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
9 hodnocení
520 Kč 459 Kč Balení na 8 týdnů léčby
Směs vitamínů a minerálů, vytvořená speciálně pro ženy, které trápí padání vlasů během těhotenství a po porodu
Skladem Lék bez receptu