Biome platobné možnosti

Jak užívat kyselinu listovou pro růst vlasů?

Kyselina listová nebo vitamin B9 je esenciální živina a pro správné fungování lidského těla je nenahraditelná. Kyselina listová je známá i jako folát. Jde o vitamín rozpustný ve vodě. Folát je přirozená zásobárna výživných látek jako PABA (kyselina para-aminobenzoová, nebo kyselina 4-aminobenzoová), pteridín a kyselina glutamová. Nedostatek kyseliny listové může vést k mnohým zdravotním problémům, včetně vypuknutí nekontrolovatelného padání vlasů. Podobně je nedostatek této nezbytné živiny často zodpovědný za omezení přirozeného růstu vlasů. Nachází se v mnoha potravinách a v zelené zelenině. Takže člověk dokáže tento základní významný B vitamín velmi snadno získat, pokud se obrátí na přírodní řešení vypadávání vlasů.

Jak funguje kyselina listová při podpoře růstu vlasů?

Pravidelná konzumace folátů nebo kyseliny listové pomáhá tkáním v hladkém růstu a buňky díky ní fungují správně. Tyto tkáně v podstatě tvoří vlasy, kůži, nehty a jiné orgány. Dalším populárním přínosem kyseliny listové je její přirozená schopnost zabránit vrozeným a nervovým vadám. Kvůli této užitečnosti lékaři nastávajícím matkám zvyknou předepisovat přípravky s obsahem kyseliny listové. Kyselina listová má prokazatelný vliv na regeneraci buněk. Současně je přírodním stimulátorem pro přirozený růst vlasů u mužů stejně jako u žen. Podle výzkumů je folát efektivní i při léčbě alopecie. Pravidelná konzumace kyseliny listové se prokázala jako neuvěřitelně účinná při mužském vzorovém plešatění.

Které jsou přirozené přírodní zdroje kyseliny listové?

Vždy je dobré hledat přírodní zdroje, protože jsou bezpečné a nevykazují žádné vedlejší nežádoucí účinky. Naštěstí lze kyselinu listovou nalézt v nadměrných množstvích v různém ovoci a v tmavé listové zelenině. Všechny citrusové plody, sušená fazole a veškerá listová zelenina jako špenát, zelená paprika, zelená fazole, brokolice a chilli jsou bohatými zdroji přírodní kyseliny listové. K dalším potravinám obohaceným o tuto základní živinu patří pečivo, obiloviny, rýže, těstoviny, mouka a jiné vícezrnné výrobky. Kyselinu listovou lze získat i pomocí výživových doplňků stravy, pokud se člověku nedostává dostatečný přísun kyseliny listové z přírodních zdrojů.

Kyselina listová a růst vlasů

Všechny vitamíny B komplexu podporují růst vlasů. Vitamín B9 je stimulátor, který pomáhá zrychlit uvolňování výživných látek z jiných potravin. Proto pomáhá posílit účinky a působení všech živin v těle. Tyto výživné látky poskytují vlasovým folikulům lesk a objem. Jelikož kyselina listová urychluje buněčné dělení, přispívá k rychlejšímu přirozenému růstu. Zajímavé je, že každý typ problémů s vlasy nebo vlasovou pokožkou způsoben nedostatkem folátů, lze upravit zvýšením konzumace potravin obohacených o kyselinu listovou.

Kyselina listová a předčasné šedivění vlasů

Nedostatek kyseliny listové je primární příčina předčasného šedivění vlasů. Ke ztrátě barvy vlasů dochází kvůli procesu, který se nazývá megaloblastická anémie, kdy se tvorba červených krvinek abnormální zvýší. Pravidelná konzumace kyseliny listové pomáhá takovou nadprodukci červených krevních buněk normalizovat.

Kyselina listová pro růst vlasů

Folát pomáhá při metabolizaci proteinů, tuků a uhlohydrátů. Pomáhá obstarávat vstřebávání různých živin v lidském těle. Tímto způsobem dostanou vlasové folikuly svou požadovanou výživu ze zkonzumovaných potravin. Pro člověka je pravidelný příjem kyseliny listové užitečný, protože pomáhá zmírnit příznaky alopecie, poruchy vlasového vlákna, mužské vzorové plešatění a hirsutismus.

Jaké je ideální dávkování kyseliny listové?

V případě dospělé osoby je ideální dávka kyseliny listové 400 mg za den. Při konzumaci by neměl být překročen denní limit 1000 mg. Nicméně těhotné ženy nebo kojící ženy mohou přijímat 600 až 800 mg kyseliny listové denně. Bezpečné a také nejlepší je snažit se získat kyselinu listovou z přírodních zdrojů. Pokud takový způsob není možný nebo dostačující, je třeba se kvůli doporučené denní dávce folátů obrátit na odborníka.

Související produkty